LAJMI I FUNDIT:

Arrestohet një person i dyshuar pasi tentoi të hynte në shtëpinë e Katy Perry

Arrestohet një person i dyshuar pasi tentoi të hynte në shtëpinë e Katy Perry
Katy Perry (Foto: Getty Images/Guliver)

Katy Perry nuk po rrezikon si një nënë e re – pasi ajo sapo ka ngritur një urdhër ndalimi ndaj një burri që pretendon se po e ndjek dhe është potencialisht i rrezikshëm.

Sipas dokumenteve të reja ligjore, të marra nga TMZ, një burrë 38 vjeçar me emrin William Terry ka postuar mesazhe të ndyra për të në rrjete sociale për muaj me radhë – së bashku me kërcënimet drejtuar Orlando Bloom dhe të tjerëve – dhe sjellja e tij e frikshme arriti kulmin kur kërceu gardhin javën e kaluar në shtëpinë e saj në Beverly Hills.


35 vjeçarja thotë pasi Terry kërceu gardhin në pronën e saj – ndërsa ajo ishte në shtëpi me vajzën e saj të porsalindur – ai refuzoi të largohej kur u kap nga sigurimi derisa erdhën policët.

Katy Perry (Foto: Getty Images/Guliver)

Sidoqoftë, këngëtarja thotë se grabitësi është liruar tashmë dhe ajo ka frikë se do të kthehet, sepse dyshohet se gjithashtu u përpoq të hynte në pronën e saj në fillim të gushtit duke pretenduar se ajo e ftoi atë.

Të gjitha lajmet nga Katy Perry
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Katy Perry

Në dokumentet ligjore, Katy përfshin mesazhe të shumta alarmante të postuara në llogarinë e Terry në Twitter që janë bërë nga dhjetori 2019. Aty përfshihen kërcënime të shumta, madje deri në vrasjen e të fejuarit të saj.

Sipas dokumenteve, William besohet të jetë i pastrehë, por janë bërë përpjekje për ngritur një urdhër ndalimi ndaj tij.

Katy Perry (Foto: Getty Images/Getty Images for Women in Media Foundation/Guliver)

Theksojmë që Katy sapo u bë nënë për herë të parë muajin e kaluar, pasi ajo dhe Orlando mirëpritën një vajzë të quajtur, Daisy Dove Bloom. /Telegrafi/