Lojtari i Chelseat, Danny Drinkwater, është shpallur fajtor për vozitjen e makinës në gjendje të dehur, ndërsa i është marrë leja për 20 muaj.

Mesfushori anglez është shpallur fajtor nga gjykata, ndërsa është i detyruar t’i bëjë 70 orë punë për komunitetin dhe do të paraqitet në gjykatë një herë në javë.

29-vjeçari, i cili ka tri paraqitje në fanellën e Kombëtares së Anglisë, ishte arrestuar më 8 prill, pasi kishte shkaktuar edhe aksident me automjetin e tij.

Chelseas vs Manchester City (Foto: Laurence Griffiths/Getty Images/Guliver)

Drinkwater kishte rrezikuar tri automjete tjera në magjistralen e Stockport, andaj gjykata vendosi që atij t’i merret leja e vozitjes për 20 muaj.

Të gjitha lajmet nga Danny Drinkwater Të gjitha lajmet nga Danny Drinkwater

Mesfushori anglez në verë do të largohet nga Chelsea, pasi më nuk është në planet e Maurizio Sarrit për sezonin e ri, ndërsa kërkohet nga disa klube nga Serie A. /Telegrafi/