Blogerja e njohur shqiptare, Armina Mevlani, ka folur pas tërmetit në Shqipëri që la të vdekur 51 persona dhe qindra tjerë të lënduar.

Ajo tregoi se gjatë kësaj kohe për shkak të mërzisë dhe ankthit që ka përjetuar nuk ka qenë aktive me postime.

Megjithatë, Mevlani thotë se po vazhdon të ndihmojë por pa bërë publike asgjë duke shpresuar që gjithçka të jetë kalimtare dhe të mos përsëritet më.

View this post on Instagram

Te dashur miqte e mi! Keto kane qene dite te veshtira per familjet e demtuara,per te gjithe ata qe kane humbur te dashurit e tyre dhe per te gjithe ne . Nuk kam qene e pranishme ne postime sepse me eshte thyer zemra ne copeza nga cdo lajm qe kam degjuar dhe me dukej sikur nuk ishte jeta qe po jetoja dhe nuk dua te pranoj qe ky mund te jete realiteti,e kam perjetuar me shume ankth gjithcka . Jemi kaq te brishte ne njerezit dhe me keto gjera qe ndodhin kuptojme sesa pak rendesi kane gjerat e vogla ne jete dhe sesi ne te tilla tragjedi mund te perfshihet cdo kush prej nesh. Nuk ka kuptim arroganca ,mosmirnjohja , percmimi , por duhet te bejme vetem mire dhe ti urojme vetem mire cdo kujt sepse kjo jete per ne eshte vetem nje test,dhe ne fund..te gjithe te jemi te barabarte. Fama apo pushteti jane thjeshte nje genjeshter e bukur per ata qe duan ta besojne sepse ne ndjejme njesoj ,lumturohemi njesoj ,vuajme njesoj dhe ne fund te gjithe shkojme ne te njejten rruge. Po mundohem te ndihmoj me sa kam mundesi por nuk deshiroj te bej publike asgje . Shpresoj qe kjo te jete kalimtare dhe mos te perseritet me kurre dhe lutem cdo nate qe zoti te lehtesoje dhimbjet e te gjithe atyre qe kane humbur te afermit e tyre💔. Falenderoj zotin per familjen time dhe te gjithe ju qe jeni mire .

A post shared by Armina Mevlani (@armina_mevlani) on Nov 30, 2019 at 7:06am PST

“Të dashur miqtë e mi! Këto ditë kanë qenë të vështira për familjet e dëmtuara, për të gjithë ata që kanë humbur të dashurit e tyre dhe për të gjithë ne. Nuk kam qenë e pranishme në postime sepse më është thyer zemra në copëza nga çdo lajm që kam dëgjuar dhe më dukej sikur nuk ishte jeta që po jetoja dhe nuk dua të pranoj që ky mund të jetë realiteti, e kam përjetuar me shumë ankth gjithçka. Jemi kaq të brishtë ne njerëzit dhe me këto gjëra që ndodhin kuptojmë se sa pak rëndësi kanë gjërat e vogla në jetë dhe sesi në të tilla tragjedi mund të përfshihet çdo kush prej nesh”.

“Nuk ka kuptim arroganca ,mosmirnjohja , përçmimi , por duhet të bëjmë vetëm mirë dhe t’i urojmë vetëm mirë çdo kujt sepse kjo jetë për ne është vetëm një test,dhe në fund..të gjithë jemi të barabartë. Fama apo pushteti janë thjeshtë një gënjeshtër e bukur për ata që duan ta besojnë sepse ne ndjejmë njësoj ,lumturohemi njësoj ,vuajmë njësoj dhe në fund të gjithë shkojmë në të njëjtën rrugë”.

“Po mundohem të ndihmoj me sa kam mundësi por nuk dëshiroj të bëj publike asgjë. Shpresoj që kjo të jetë kalimtare dhe mos të përsëritet më kurrë dhe lutem çdo natë që zoti të lehtesoje dhimbjet e të gjithe atyre që kanë humbur të afermit e tyre. Falenderoj zotin për familjen time dhe të gjithë ju që jeni mirë”, ka shkruar mes të tjerash në postimin e saj blogerja nga Shqipëria.

View this post on Instagram

NY vibe best vibe

A post shared by Armina Mevlani (@armina_mevlani) on Nov 23, 2019 at 8:30am PST

Përveç Arminës, shumë nga artistët shqiptarë iu bashkuan donacioneve të ndryshme për mbledhje të fondeve, por edhe gjëra të tjera për t’ju dalë në ndihmë të prekurve në Thumanë dhe Durrës. /Telegrafi/