LAJMI I FUNDIT:

Ariu i veshur me kapelë dhe shall sulmon një trajnere para fëmijëve të tmerruar në një cirk në Rusi

Ariu i veshur me kapelë dhe shall sulmon një trajnere para fëmijëve të tmerruar në një cirk në Rusi

Ky është momenti kur një ari kafe ka kryer një sulm mbi një femër para fëmijëve të tmerruar dhe familjeve të tyre në një cirk në Rusi.

Pamjet e regjistruara nga një spektator tregojnë kafshën e egër – të veshur me një kapelë dhe shall të ndritshëm rozë – duke u përplasur papritmas me gruan bjonde gjatë një shfaqjeje në Berezovsky, në rajonin e Kemerovo, përcjell Telegrafi.


Incidenti tronditës në Cirkun Udhëtues Harlequin të Shtunën ndodhi vetëm disa metra larg fëmijëve dhe prindërve të tyre – të cilët nuk kishin asnjë pengesë ose rrethim që i mbronte ata nga bisha.

Videoklipi më pas tregon se pavarësisht se trajnerja femër duket se ka rënë nga dhimbjet, ariu vazhdon “të luaj” me të.

Kafsha pastaj bën një sulm tjetër para se të tërhiqet përsëri.

Sipas raporteve ka pasur edhe një sulm të tretë, megjithatë videoja e shpërndarë në internet nuk vazhdon aq kohë sa ta tregojë atë.

Për fatin e mirë të saj, gruaja nuk besohet të ketë kërkuar trajtim mjekësor pas incidentit.

Cirku është i njohur për veshjen e arinjve në rroba njerëzore dhe ‘krenohet me trajnimin njerëzor të kafshëve’. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Stërvitja më e madhe e NATO-s që nga Lufta e Ftohtë - paralajmërim për Putinin

Stërvitja më e madhe e NATO-s që nga Lufta e Ftohtë - paralajmërim për Putinin

Evropa
Rusia po i afrohet me shpejtësi një “rekordi të zi” të humbjeve të automjeteve të blinduara të personelit në Ukrainë

Rusia po i afrohet me shpejtësi një “rekordi të zi” të humbjeve të automjeteve të blinduara të personelit në Ukrainë

Botë
Pas luftimeve të ashpra, e detyruan të dorëzohet, pastaj ukrainasit i ofrojnë cigare dhe ndihmë ushtarit rus – pamje që tregojnë ngjarjen nga vija e frontit

Pas luftimeve të ashpra, e detyruan të dorëzohet, pastaj ukrainasit i ofrojnë cigare dhe ndihmë ushtarit rus – pamje që tregojnë ngjarjen nga vija e frontit

Botë
Dodik me një çmenduri të re: Në Srebrenicë nuk u vra askush, do t’ia ndryshojmë emrin qytetit

Dodik me një çmenduri të re: Në Srebrenicë nuk u vra askush, do t’ia ndryshojmë emrin qytetit

Bosnja
Gruaja nga Çikago bleu një shtëpi për 1 euro në Itali - tregon se si e transformoi atë

Gruaja nga Çikago bleu një shtëpi për 1 euro në Itali - tregon se si e transformoi atë

Botë
Burgu më i vogël në botë gjendet midis Britanisë dhe Francës - kush ka qenë i burgosuri më i famshëm në 168 vite

Burgu më i vogël në botë gjendet midis Britanisë dhe Francës - kush ka qenë i burgosuri më i famshëm në 168 vite

Botë
Kalo në kategori