Argjentina fitoi bindshëm ndaj Hondurasit, por goli i dytë i Messit ka gjithë vëmendjen

Lionel Messi krijoi një tjetër moment magjie teksa Argjentina mundi 3-0 Hondurasin në një miqësore të shtunën.

Lautaro Martinez hapi rezultatin në stadiumin Hard Rock në Miami përpara se dygolëshi i yllit të Paris Saint-Germain të vuloste një fitore të rehatshme, e cila duket në formë drithëruese përpara Kupës së Botës në Katar.

Messi luajti një rol të madh në golin e parë, me shtatë herë fituesin e Topit të Artë që lëshoi një pasim delikat mbi mbrojtjen e Hondurasit për Papu Gomez, i cili e vendosi Lautaron në një pozicion të lehtë për të shënuar.

Të gjitha lajmet nga Lionel Messi
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Lionel Messi

Messi më pas u fut në listën e realizatorëve, duke shënuar nga një penallti pak para pjesës së parë pasi Giovani Lo Celso u rrëzua brenda zonës.

Në mes të pjesës së dytë, Messi do ta vuloste fitoren me një copëz shkëlqim individual.

Pasi pranoi një top nga 25 metra larg portës, 34-vjeçari ngriti sytë dhe lëshoi një gjuajtje mbi portierin e Hondurasit, Luis Fernandez.

Ishte një moment me cilësi të vërtetë nga argjentinasi, i cili tani ka shënuar 88 gola për kombëtaren e tij. /Telegrafi/

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

Festimi i veçantë i Rudiger: 70 metra sprint në stilin e tij!