Barcelona ka shënuar fitore ndaj Eibar me rezultat 1-0, në kuadër të javës së 38-të të La Ligas.

Me këtë fitore Barcelona e mbyll kampionatin në pozitën e tretë, me 79 pikë, pas Atleticos dhe Realit.

Goli i vetëm erdhi nga Antoine Griezmann në fundin e ndeshjes.

Ronald Araújo dhe Griezman ishin më të mirët në fushë në këtë takim.

Te Eibar më i miri ishte Bryan Gil.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/