LAJMI I FUNDIT:

Andy Carroll shpëton skuadrën e tij, vjedh gjithë vëmendjen me largimin e shkëlqyeshëm të topit nga vija e portës

Andy Carroll shpëton skuadrën e tij, vjedh gjithë vëmendjen me largimin e shkëlqyeshëm të topit nga vija e portës

Andy Carroll po shijon një rilindje në karrierën e tij te Reading, dhe kishte shumë dashuri për sulmuesin anglez pasi bëri një largim të shkëlqyer të topit nga vija e portës në ndeshjen e së shtunës ndaj West Bromëich Albion.

32-vjeçari u detyrua të futej në rrjetë pasi u përpoq të largonte me kokë një krosim në hyrje, por çuditërisht u rikuperua në kohë për të bërë një tjetër largim nga vija e portës.

Carroll fitoi shumë lëvdata pas veprimit të tij dhe një tjetër paraqitje të përzemërt me fanellën e Royals, pavarësisht se ishte në skuadrës që po humbte 1-0.

Ish-sulmuesi i Newcastle United iu bashkua klubit nga Berkshire si lojtar i lirë muajin e kaluar dhe që atëherë ka shënuar dy gola në pesë paraqitje për skuadrën e Championship.

Ato gola erdhën në fitoren 3-2 në udhëtim te Swansea City dhe një barazim 1-1 në shtëpi ndaj Hull City.

Carroll mund të jetë vendimtar në luftën e Reading për të mbetur në kategori.

Shumë tifozë e duan pasi ai duket se po shijon sërish futbollin e tij, pavarësisht se thuhet se fiton vetëm 1000 funte në javë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA ndryshon zyrtarisht formatin e Ligës së Kampionëve: Më shumë skuadra, më shumë ndeshje dhe do të jetë një mini kampionat - ndryshimet i prekin edhe dy garat e tjera

UEFA ndryshon zyrtarisht formatin e Ligës së Kampionëve: Më shumë skuadra, më shumë ndeshje dhe do të jetë një mini kampionat - ndryshimet i prekin edhe dy garat e tjera

Liga e Kampionëve
Guardiola nuk llogaritë më në të, ia tregon derën yllit të Man Cityt

Guardiola nuk llogaritë më në të, ia tregon derën yllit të Man Cityt

Premier League
Mbappe i ka kërkuar Florentino Perezit që t'ia transferojnë edhe shokun e ngushtë te Real Madridi - ka një skenar se si të ndodhë kjo gjë

Mbappe i ka kërkuar Florentino Perezit që t'ia transferojnë edhe shokun e ngushtë te Real Madridi - ka një skenar se si të ndodhë kjo gjë

La Liga
Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Bundesliga
Xhaka nuk dëshiron t'i ndodhë te Leverkuseni ajo që përjetoi te Arsenali: Nuk mund ta shpjegoj me fjalë atë që përjetova vitin e kaluar

Xhaka nuk dëshiron t'i ndodhë te Leverkuseni ajo që përjetoi te Arsenali: Nuk mund ta shpjegoj me fjalë atë që përjetova vitin e kaluar

Bundesliga
Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Serie A
Kalo në kategori