LAJMI I FUNDIT:

Andi Zeqiri me gol ia siguron kualifikimin Baselit, statistikat e tij kundër Trabzonspor

Andi Zeqiri me gol ia siguron kualifikimin Baselit, statistikat e tij kundër Trabzonspor

Baseli ka kaluar tutje në Ligën e Konferencës duke e mposhtur Trabzonsporin me rezultat 2-0, ku folin vendimtar e ka shënuar Andi Zeqiri.

Ndeshja e parë ishte mbyllur me rezultat 1-0 në të mirë të turqve.

Zeki Amdouni shënoi golin e parë në minutën e 13-të, ndërsa Anastasios Bakasetas humbi penalltinë për skuadrën turke në minutën e 27-të.


Golin vendimtar që ia siguroi kalimin tutje Baselit e shënoi Andi Zeqiri në minutën e 76-të për 2-0.

Sulmuesi shqiptar luajti deri në minutën e 82-të, ku për këta minuta u vlerësua me notën 8.2 nga Sofascore.

Ai kishte edhe dy goditje në portë dhe një pasim kyç. Zeqiri kishte edhe shtatë duele të fituara dhe dy faulle u shkaktuan në të.

Taulant Xhaka luajti deri në në minutën e 63-të dhe u vlerësua me notën 6.8.

Enis Bardhi te mysafirët u inkuadrua në lojë në minutën e 81-të, por nuk la gjurmë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Serie A
Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Serie A
Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Përfaqësueset
Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Përfaqësueset
Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

La Liga
Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori