Allegri publikon listën për derbin lokal ndaj Torinos, rikthehet Dybala

Juventus (Getty Images)

Paulo Dybala është kthyer në skuadrën e Juventusit, pasi trajneri Massimiliano Allegri e ka ftuar për derbin e të dielës ndaj Torinos.

Juventusi është mysafirë i Torinos në ndeshjen e mesditës të së dielës, ndeshje kjo e cila fillon nga ora 12:30.

Trajneri Max Allegri në një konferencë për shtyp ka bërë publik emrat e futbollistëve të ftuar, teksa e ka përmendur edhe rikthimin e Dybalas nga lëndimi.

Juventusi publikon listën, Dybala nuk ftohet për ndeshjen me Tottenahmin
Lexo po ashtu Juventusi publikon listën, Dybala nuk ftohet për ndeshjen me Tottenahmin

Megjithatë, trajneri italian ka theksuar se sulmuesi argjentinas mund të luaj vetëm rreth 30 minuta.

Përveç rikthimit të Dybalas, Zonja e Vjetër ka lajme tjera të këqija nga infermieria pasi Mario Mandzukic mungon shkaku i etheve, teksa të lënduar janë ende Blaise Matuidi dhe Juan Cuadrado.

Federico Bernardeschi është pjesë e futbollistëve të ftuar, edhe pse ishte në dyshim pas një problemi muskulor gjatë treningut të së premtes.

Dybala afër rikthimit
Lexo po ashtu Dybala afër rikthimit

Allegri pritet të luaj me një formacion të kombinuar ndaj Torinos, pasi nuk dëshiron të rrezikoj asgjë kur dihet se do të luaj pas disa javësh në gjysmëfinale të Kupës së Italisë ndaj Atalantas dhe ndeshjen e kthimit ndaj Tottenhamit në Ligë të Kampionëve.

Skuadra e Juventusit për ndeshje ndaj Torinos: Buffon, De Sciglio, Chiellini, Benatia, Pjanic, Khedira, Marchisio, Higuain, Dybala, Douglas Costa, Alex Sandro, Barzagli, Pinsoglio, Howedes, Asamoah, Szczesny, Rugani, Lichtsteiner, Sturaro, Bentancur, Bernardeschi

/Telegrafi/

Xavi e tepron me fjalët që ia ka thënë gjyqtarit pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Reagon më në fund Akil Gjakova

Xhudo
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Datat e dy ndeshjeve gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve dhe kush me kë takohet

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Araujo, fytyra tragjike: Barcelona 1-4 PSG, notat e lojtarëve