Këngëtari i njohur, Albatrit Muqiqi, është bërë baba sërish në mëngjesin e së mërkurës.

Bashkëshortja e tij, Egzona, ka sjell në jetë binjakë: një djalë dhe një vajzë.

Çifti kanë vendosur që fëmijët t’i pagëzojnë me emrat Elia dhe Erald.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Lajmin për këtë gjë e ka bërë të ditur vet Albatriti përmes një fotografie të publikuar në rrjetin social Instagram, ku shfaqej pranë bashkëshortes dhe dy fëmijëve të porsalindur.

“Sot është dita më e lumtur në botë për mua, na gëzoi Zoti me një djalë dhe vajzë, falënderimi i takon vetëm Allahut. Pasi shëndetin e gjithë botës zemrat e mia, Elia dhe Erald”.

Çifti përndryshe kanë edhe një vajzë tjetër, Amelia, e cila është lindur në maj të vitit 2017.

Urimet nga ndjekësit e këngëtarit në Instagram kanë qenë të shumta, duke iu uruar jetë të gjatë foshnjeve të porsa ardhura në jetë. /Telegrafi/