Ditën e sotme (e martë) ylli i “Fast and the Furious”, Vin Diesel, – i cili luan personazhin e dashur të Dominic Toretto në filmin e ri – konfirmoi pjesëmarrjen e Rita Morenos në “Fast X”, duke postuar një video në rrjetet sociale me aktoren legjendare.

“Ka qenë ëndrra ime të punoja me Rita Morenon dhe fakti që ajo është këtu duke luajtur rolin e gjyshes time më bën shpirtin të buzëqeshë”, tha Diesel, i cili në video është ulur mes Morenos dhe aktores tjetër gjithashtu pjesë e filmit, Michelle Rodriguez.

Moreno nuk mundi të mos kyçej, duke shtuar: “E dini çfarë? Mendoj se pleqëria ime po priste që ju të më ftoni. A nuk është mirë? Dhe unë jam këtu dhe përgjigja është po, do ta bëj atë”.
Aktorja e çoi entuziazmin e tij një hap më tej duke vazhduar, “Dhe jo vetëm që do e bëjë këtë, por jam shumë e emocionuar”.

Foto: Screenshot/Instagram

Qershorin e kaluar, Diesel kishte folur për Varitey në lidhje me kastin që do të ketë “Fast X”.

Aktorja Brie Larson i bashkohet kastit të “Fast and Furious 10” Aktorja Brie Larson i bashkohet kastit të “Fast and Furious 10”

Përveç Diesel dhe Morenos, kasti përfshin edhe yje të tjerë si: Jason Statham, Vin Diesel, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Michelle Rodriguez, Ludacris, Sung Kang dhe Nathalie Emmanuel.

View this post on Instagram

A post shared by Vin Diesel (@vindiesel)

“Fast X” aktualisht është planifikuar të ketë premierën më 19 maj 2023.

Louis Leterrier ka marrë përsipër këtë herë drejtimin e filmit pasi Lin dha dorëheqjen në fillim të këtij muaji. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Vin Diesel (@vindiesel)