Drama mes Ajaxit dhe Bayern Munichut përfundoi me rezultat 3-3, që në fund gjermanët vazhduan në fazën e eliminimit direkt nga vendi i parë në Grupin E, kurse holandezët në pozita e dytë.

Për skuadrën nga Amsterdami shënuan Dusan Tadic (61′, 82′) dhe Nicolas Tagliafico (95′).

Ndërsa për bavarezët shënuan Robert Lewandowski (13′, 87′) dhe Kingsley Coman (90′).

Leon Goretzka dhe Robert Lewandowski (Foto: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images/Guliver)

Lojtari i ndeshjes ishte Hakim Ziyech, ndërsa me paraqitje të lartë u vlerësuan edhe Andre Onama, Donny van de Beek dhe Daley Blind.

Te Bayerni më i miri ishte Lewandowski, ashtu si Serge Gnabry, Franck Ribery dhe Niklas Sule.

Reklama

Ai që dëshpëroi ishte Thomas Muller, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Ajax:

Bayern Munich:

/Telegrafi/

Reklama