LAJMI I FUNDIT:

“Ai është një faktor pasigurie” – Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” – Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit
Reklama

Lothar Matthaus ka kritikuar paraqitjet e ish-mbrojtësit të Napolit, Kim Min-jae transferimi i të cilit kushtoi shumë për bavarezët, me klubin gjerman që tashmë po vlerëson mundësinë për të nënshkruar me Jerome Boateng si lojtar i lirë për të përmirësuar vijën e mbrojtjes.

Bayern pagoi një shumë prej 50 milionë eurosh për të aktivizuar klauzolën e lirimit të Kim këtë verë, duke e joshur atë  vetëm një sezon pasi Napoli u kurorëzua kampion i Serie A për herë të parë në më shumë se 30 vjet.


Pëkundër faktit që Bayern momentalisht pozicionohet në vendin e tretë në Bundesligë, ka ende vend për përmirësim në fazën e mbrojtjes nëse ata dëshirojnë të rikthehen të dominojnë përsëri në Gjermani.

Kampionët gjermanë kanë mbajtur vetëm dy porta të pastra nga shtatë ndeshjet e tyre të para në Bundesligë dhe në Ligën e Kampionëve deri më tani, me  Thomas Tuchel që është ende në kërkim të katërshes perfekte në mbrojtje.

Megjithatë, pavarësisht tendencës së Tuchel për të zgjedhur Kim si titullar, Matthaus beson se koreano-jugori aktualisht nuk po luan me të njëjtin standard që tregoi në Serie A.

“Kim nuk shkëlqeu kundër Leipzig, duke pasur vështirësi në duel kundër Opendas. Ai është një faktor pasigurie për Bayernin. Nuk kam asgjë kundër lojtarit, por ai ende nuk i ka përmbushur pritshmëritë, duke pasur parasysh atë që bëri gjatë kohës që ishte në Itali”, ka thënë Matthaus në një intervistë për Sky Sport Germany.

Ndërkohë, raportet e fundit nga Gjermania sugjerojnë se Bayern mund të sjellë në ekip ish-qendërmbrojtësin Jerome Boateng, për të ofruar përvojë dhe udhëheqje në vijën e mbrojtjes në mungesë të kapitenit Manuel Neuer./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori