LAJMI I FUNDIT:

Aguero po i kthehet futbollit – mori licencën e kardiologut dhe iu bashkua ish-skuadrës

Aguero po i kthehet futbollit – mori licencën e kardiologut dhe iu bashkua ish-skuadrës

Futbollisti legjendar argjentinas, Sergio Aguero thuhet se do të luajë sërish futboll pasi ka marrë leje nga një kardiolog.

Aguero u detyrua t’i jepte fund karrierës pak më shumë se dy vite më parë, teksa luante me Barcelonëb, për shkak të problemeve me zemrën.


Kardiologët tashmë kanë vlerësuar se gjendja e tij është mjaft e mirë, ndaj atij iu dha leja për t’u rikthyer në futboll dhe nuk iu desh shumë kohë për të gjetur një klub.

Aguero mund të bëjë rikthimin shokues në futbollin profesionist pas një telefonate emocionale
Lexo po ashtu Aguero mund të bëjë rikthimin shokues në futbollin profesionist pas një telefonate emocionale

Sipas gazetës Mundo Deportivo, Aguero ka marrë menjëherë një telefonatë nga një tjetër ikonë, Carlos Tevez, trajneri i Indepediente, dhe këtë javë do ta kalojë stërvitjen me klubin e tij të fëmijërisë ku hodhi hapat e parë në futboll dhe u shfaq si futbollist.

Nëse Aguero është në nivel të kënaqshëm, është bërë e ditur se do të nënshkruajë kontratë me një klub argjentinas, ndaj me siguri do ta shohim sërish në fushë.

Kujtojmë se Aguero e përfundoi karrierën e tij në dhjetor të vitit 2021 kur ndjeu dhimbje të forta në gjoks gjatë ndeshjes mes Barcelonës dhe Deportivo Alaves. Ekzaminimet zbuluan probleme në zemër, për shkak të të cilave argjentinasi nuk lejohej më të luante futboll.

Tani ai do të stërvitet me ekipin e tretë të kampionatit argjentinas, pasi Independiente ka 13 pikë pas 7 xhirove të luajtura, po aq sa River Plate e vendit të dytë dhe një më pak se Argentinos Juniors.

Me 260 gola, Aguero është golashënuesi më i mirë i Manchester Cityt në histori, dhe gjithashtu la gjurmë të thella te Atletico Madrid, ku ka 101 gola në 234 ndeshje. Për kombëtaren e Argjentinës ka luajtur 101 ndeshje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

La Liga
Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League
Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich

Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich

Bundesliga
Kalo në kategori