LAJMI I FUNDIT:

Agjentja Pimenta u ofron dy gjigantëve të Serie A shërbimet e Khephren Thuram

Agjentja Pimenta u ofron dy gjigantëve të Serie A shërbimet e Khephren Thuram

Mesfushori i Nice dhe Kombëtares së Francës, Khephren Thuram thuhet se i është ofruar një sërë klubesh më të mira në Evropë për afatin kalimtar të janarit, duke përfshirë dy skuadra në Serie A.

Agjentja e Thuramit, Rafaela Pimenta, një kolege e gjatë e të ndjerit Mino Raiola, foli në samitin e fundit të futbollit social në Romë, ku ajo i tha audiencës se Thuram ishte gati për një hap më lart.

Pimenta tha gjithashtu se ajo tashmë ka ftuar ‘klubet e mëdha’ në kuadër të afatit kalimtar të janarit.

Calciomercato.com raporton të enjten në mëngjes se Juventusi dhe Interi janë ndër klubet që do të jenë të interesuar për mesfushorin shumë të vlerësuar.

Vëllai i sulmuesit të Nerazzurrëve, Marcus Thuram dhe djali i ish-mbrojtësit të Bianconerëve dhe fituesit të Kupës së Botës, Lilian, Khephren ka shumë lidhje me të dy klubet në fjalë.

22-vjeçari aktualisht ka një kontratë me skuadrën e Francesco Fariolit deri në vitin 2025. Duke qenë se ai shihet si një lojtar vendimtar i projektit aktual, nuk është çudi që Nice do të kërkojë një çmim të lartë, që thuhet të jetë rreth 40 milionë euro. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

La Liga
Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Premier League
Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Premier League

"Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

La Liga
Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

La Liga
Kalo në kategori