Agjenti i Elseid Hysaj, është takuar me drejtuesit e klubit të Napolit, ku ka folur për të ardhmen, ku në mes janë interesimet e Chelseat dhe Atletico Madridit.

Shqiptari është një lojtar në të cilin beson shumë trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, që e ka pasur te Empoli dhe Napoli si lojtar.

Hysaj nuk po kalon moment të mirë nën drejtimin e Carlo Ancelottit.

Hysaj me fanellën kur arriti 100 ndeshje te Napoli

Sipas Sky Sport Italia, agjenti Mario Giuffredi është takuar sot me drejtorët e klubit të Napolit.

Kontrata e lojtarit skadon në qershor të vitit 2021 dhe për të ka interesim nga Chelsea dhe Atletico Madridi.

Hysaj (Foto: Getty Images)

Është folur shumë që Napoli mund të pajtohet me largimin e lojtarit që në janar.

Hysaj ka një klauzolë lirimi prej 50 milionë euro. /Telegrafi/