Agjenti i Mario Mandzukic, Ivan Cvjetkovic ka zbuluar se sulmuesi ‘e do’ skuadrën e tij, Juventusin.

Mandzukic ka kaluar tre sezonet e fundit me Juventusin, duke treguar shumëllojshmërinë e tij duke luajtur edhe në krahun e djathtë dhe duke u bërë një lojtari i preferuar.

“Ai ishte një mbrojtës i djathtë, pastaj një anësor i djathtë për shkak se djaloshi kishte teknikë dhe trajneri e shtyu përpara”, ka thënë fillimisht Cvjetkovic për Calciomercato.com.

Juve pritet t'ia rinovojë kontratën Mandzukicit Juve pritet t'ia rinovojë kontratën Mandzukicit

“Ndonjëherë ai luajti edhe në të majtë. Një ditë trajneri më thirri dhe më tha: ‘Unë mendoj se djaloshi ka numra të mirë. Ejani ta shikoni”.

Mandzukic është njëri nga më të preferuarit e tifozëve (Getty Images)

“Unë shkova dhe pas gjysmë ore i shtrëngova duart me Mato-n: punë e bërë, do të marr me vete. Para përfundimit të lojës ne do të ishim dakord për gjithçka”.

“Kur Mario arriti në Torino, ai ishte me siguri krenar për ta veshur këtë fanellë, por ndoshta mendoi se ishte vetëm një hap tutje në karrierën e tij”.

Agnelli: Lojtari që më pëlqen më së shumti është Mandzukic Agnelli: Lojtari që më pëlqen më së shumti është Mandzukic

“Gjatë tre viteve të fundit, ai fjalë për fjalë ra në dashuri me Juventusin, klubin dhe tifozët e tyre”.

“Ndoshta vetëm në Bayern ishte aq i dashur dhe i bindur, por këtu në Juventus ka diçka më shumë”, përfundoi agjentin e Mandzukicit. /Telegrafi/