LAJMI I FUNDIT:

Agim Ademi përfaqëson Kosovën në kongresin e FIFA-s dhe në ceremoninë e hapjes së Kampionatit të Botës

Agim Ademi përfaqëson Kosovën në kongresin e FIFA-s dhe në ceremoninë e hapjes së Kampionatit të Botës

Gjatë javës së kaluar ka ndërruar jetë presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrrit.

Legjenda e futbollit kosovar ndërroi jetë të shtunën pas një sulmi në zemër, kurse të dielën u varros me nderime shtetërore, me pjesëmarrjen e madhe të qytetarëve në ceremoninë mortore.


Kjo ka bërë që të ndryshojë edhe agjenda e udhëtimit të delegacionit kosovar për në shtetin rus, ku do të mbahet Kupa e Botës.

Aksione, gola dhe trofe: Televizioni i Partizanit sjell filmin dokumentar rreth Fadil Vokrrit
Lexo po ashtu Aksione, gola dhe trofe: Televizioni i Partizanit sjell filmin dokumentar rreth Fadil Vokrrit

FFK-ja ka njoftuar përmes ueb-faqes zyrtare se Kosovën në kongresin e ri të FIFA-s dhe në ceremoninë e hapjes së botërorit, do ta përfaqësojë Agim Ademi.

“Sot nënkryetari i FFK-së, Agim Ademi, ndonëse jo me dëshirë e vullnet për shkak të humbjes së presidentit Fadil Vokrri, ishte detyruar të udhëtojë për në Moskë në kongresin e 68-të të FIFA-s dhe hapjen e kampionatin botëror Rusia 2018”, njofton FFK-ja.

Lamtumirë futbollisti më i madh shqiptar në histori, lamtumirë kryetari legjendar i FFK-së - Veprat e tua nuk do të harrohen asnjëherë Fadil Vokrri
Lexo po ashtu Lamtumirë futbollisti më i madh shqiptar në histori, lamtumirë kryetari legjendar i FFK-së - Veprat e tua nuk do të harrohen asnjëherë Fadil Vokrri

Theksojmë se qindra telegrame ngushëllimi ka marrë FFK-ja me rastin e vdekjes së të parit të këtij institucioni duke përfshirë edhe ardhjen në ceremoninë e varrimit të nënkryetarit të FIFA-s, Zvonimir Bobanit.

Ndryshe, Kupa e Botës do të startojë më 14 qershor (e enjte), ku në takimin e parë do të takohen Rusia dhe Arabia Saudite. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Përfaqësueset
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Përfaqësuesja e Kosovës
Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

La Liga
Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Premier League
Kalo në kategori