LAJMI I FUNDIT:

Adoleshenti më i kërkuar në botë, Moukoko refuzon vazhdimin e kontratës me Dortmundin

Adoleshenti më i kërkuar në botë, Moukoko refuzon vazhdimin e kontratës me Dortmundin
(Foto: Getty Images)

Adoleshenti më i kërkuar në botë, Youssoufa Moukoko, ka refuzuar ta vazhdojë kontratën me Borussia Dortmundin.

Reklama

Sulmuesi 18 vjeçar ka kontratë me klubin gjerman deri në fund të këtij sezoni dhe BVB dëshiron ta mbajë atë më gjatë.

Dortmundi i ka ofruar rritje të pagës nga 1.8 milion në gjashtë milionë euro në vit, por ai e ka refuzuar.

(Foto: Getty Images)

Agjentët e tij u thanë drejtuesve të klubit se Moukoko do të largohet nëse nuk luan për një pagë vjetore prej të paktën shtatë milionë eurosh.

Talenti ishte pjesë e Gjermanisë në Kampionatin Botëror në Katar, por nuk pati asnjë minutë për të luajtur, ndërsa për të janë të interesuar Chelsea dhe Barcelona.

Ai ka shënuar gjashtë gola dhe ka dhuruar katër asistime në 14 ndeshje në Bundesliga këtë sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Shkëlqeu Messi: Strasbourg 1-1 PSG, notat e lojtarëve

Shkëlqeu Messi: Strasbourg 1-1 PSG, notat e lojtarëve

Ligue 1
Kalo në kategori