Shpesh shohim yjet botërorë në paraqitjet e tyre të ndryshme televizive, por rrallë na shkon mendja se si do të dukeshin ata në një “version” të animuar.

Reklama

Në fakt, shumë prej tyre çuditërisht ngjasojnë me disa nga personazhet më të njohur të filmave “Disney”.

Ngjashmëria e pabesueshme e bukurosheve shqiptare me personazhet e Disneyt Ngjashmëria e pabesueshme e bukurosheve shqiptare me personazhet e Disneyt

Në vazhdim ju sjellim 20 prej të famshmëve të cilët në pamje ngjasojnë si heronjtë ose princeshat e përrallave të bukra të botës së filmave të animuar. /Telegrafi/

Rapunzel – Amanda Seyfried

Dr. Facilier – Prince

Zana Trili – Michelle Williams

Macja (Liza në botën e çudirave) – Nicki Minaj

Princi Erik – Matt Bomer

Reklama

Nënë Zana (Hirushja) – Betty White

Pokahontas – Irene Bedard

Sirena Ariel – Isla Fisher

Reklama

Xhindi (Aladini) – Robin Williams

Jasmine (Aladini) – Selena Gomez

Hirushja – Anna Sophia Robb

Ana dhe Elsa (Frozen) – Mary-Kate and Ashley Olsen

Mbretëresha shtrrigë (Borëbardha) – Megan Fox

Aladini – Zayn Malik

Mulani – Arden Cho

Princi (Hirushja) – Zac Efron

Skar – Gary Oldman

Ursula (Sirena e vogël 1) – Mama June

Princesha Tiana – Beyoncé

E bukura – Anne Hathaway