LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Semedo te Barcelona (Foto)

Zyrtare: Semedo te Barcelona (Foto)
Reklama

Barcelona ka kompletuar transferimin e Nelson Semedos.

Ky i fundit gjatë ditës së sotme kaloi tekstet mjekësore me sukses dhe ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare ish-lojtarin e Benficës.


Megjithëse nuk ajanë bërë zyrtare shifrat e blerjes së futbollistit, transferimi besohet t’i ketë kushtuar spanjollëve 30 milionë euro plus pesë të tilla bonuse, transmeton Telegrafi.

Mbrojtësi 23-vjeçar u bë objektiv prioritar për katalonasit pasi u bë e qartë se nuk mund të merrnin Hector Bellerin e Arsenalit.

Lojtari pritet që nesër të dal në stërvitjet e para të klubit dhe të njoftohet me bashkëlojtarët e ri. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Përfaqësueset
UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

Përfaqësueset
Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Përfaqësueset
'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

Premier League
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori