LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Roma humb takimin ndaj Veronas në gabimin skandaloz me Diawaran

Zyrtare: Roma humb takimin ndaj Veronas në gabimin skandaloz me Diawaran

Roma është penalizuar për paraqitjen Amadou Diawara në barazimin 0-0 me Verona, kështu që Hellas ka marr një fitore me rezultat 3-0.

Reklama

Mesfushori mbushi 23 vite në korrik, kështu që nuk i lejohej më të luante për grupmoshat U22, ku ka qenë në sezonin e kaluar.

Sidoqoftë, Diawara nuk ishte regjistruar në listën e lojtarëve të moshuar edhe pasi Serie A informoi Romën për gabimin.

Si rezultat, në këtë situatë konfirmohet se Roma penalizohet duke humbur ndeshjen me rezultat 3-0 ndaj Veronës.

Takimi kishte përfunduar 0-0 në Stadio Bentegodi të shtunën e kaluar, në raundin hapës të sezonit 2020-21.

Roma kishte argumentuar se nuk ishte një gabim që ndikoi në lojë, sepse kishte ende katër vende bosh në listën e skuadrës së të moshuarve që Diawara mund të kishte marrë nëse do të ishte në seksionin e duhur. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

La Liga
Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bundesliga

"Lojtarët që kryejnë marrëdhënie seksuale katër herë në muaj nuk mund të luajnë për mua" - Simeone me mendim që ka befasuar shumëkënd

La Liga
“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

Premier League
Babai i Kvaratskhelia zbulon klubin që Khvicha ëndërron të luajë

Babai i Kvaratskhelia zbulon klubin që Khvicha ëndërron të luajë

La Liga
Roma i vendos çmimin e largimit sulmuesit Tammy Abraham

Roma i vendos çmimin e largimit sulmuesit Tammy Abraham

Serie A
Kalo në kategori