Wolves kanë konfirmuar nënshkrimin me Pablo Sarabian nga Paris Saint-Germain, me anësorin që ka nënshkruar një marrëveshje deri në vitin 2025.

Pas shumë spekulimeve, Wolves njoftoi në Twitter se Pablo Sarabia i është bashkuar klubit nga PSG, duke nënshkruar një marrëveshje dyvjeçare e gjysmë.

30-vjeçari ribashkohet me Julian Lopeteguin, pasi ka punuar më parë nën drejtimin e tij në formacionin e Spanjës U-19.

Ata gjithashtu kaluan për pak kohë te Sevilla në vitin 2019, përpara se Sarabia të transferohej te PSG atë verë.

Ai arrin në Angli pasi ka fituar dy tituj të Ligue 1 dhe duke përfunduar si nënkampion i Ligës së Kampionëve.

Reklama

Reprezentuesi spanjoll shkoi në Kupën e Botës me La Roja në 2022 dhe mbërrin te Wolves për të sjellë përvojë dhe kreativitet.

Reklama

Me Wolves ende në vendin e 16-të në tabelën e Ligës Premier dhe vetëm dy pikë mbi zonën e rënies, ata do të presin që nënshkrimi i tyre i ri të vijë sa më shpejt që të jetë e mundur.  /Telegrafi/