Skuadra turke ka vendosur që t’i zgjas kontratën një prej lojtarëve kryesor të klubit.

Kasimpasa, e cila këtë vit po befason me paraqitje të shkëlqyeshme, ka zgjatur bashkëpunimin me Lorek Sadikun.

Këtë e ka bërë të ditur ekipi përmes llogarisë zyrtare në rrjetet sociale dhe bashkëpunimi mes tyre do të zgjat deri në vitin 2022.

“Loret Sadiku, i cili do t’i përfundonte kontrata deri në fund të sezonit, nënshkroi një marrëveshje që e lidhë atë me klubin tonë Kasımpaşa deri në vitin 2022, ku drejtori sportiv Bekir Nursal Bilgin dhe drejtori sportiv i Emir Saraç ishin të pranishëm në objektet e Kemerburgasit”, shkruan në njoftimin e klubit.

Theksojmë se 27-vjeçari këtë sezon është paraqitur rresht në 17 ndeshje këtë sezon, ku shënoi një gol dhe pati dy asistime.

Loret Sadiku i shënon supergol me vole Basiktasit Loret Sadiku i shënon supergol me vole Basiktasit

Kujtojmë se mesfushori shkatërrues u transferua te Kaspimasa në vitin 2016 nga Mersin për dy milionë euro.

Ndryshe, futbollisti më parë është paraqitur edhe për skuadra të tilla, si Varnamon dhe Helsingborgsin. /Telegrafi/