Liria ka njoftuar se ka bërë disa përforcime për pjesën e dytë të sezonit.

Klubi nga Prizreni që garon në Ligën e Parë (Grupi A) të Kosovës, po tenton që të rikthehet në elitën e futbollit vendor.

Për të realizuar një gjë të tillë, Liria ka bërë disa transferime, pasi aktualisht janë në vendin e gjashtë me 17 pikë, nëntë më pak se lideri Dukagjini.

Më poshtë mund të lexoni statusin (pa ndërhyrje) e Lirisë:

Këto janë përforcimet e Lirisë

Pas ardhjes së kryetrajnerit Naci Sensoy, klubi ka sjellë edhe përforcime.

Deri tani skuadrës i jan bashkuar: Martin Kovachev, qendërmbrojtës (Makedonija G.Petrov), Miljan Vlaisavljeviç, mesfushor krahu/sulmues, e Borislav Bladzhiyski, mesfushor. Nga Ballkani kthehen portieri Armend Rugji,  mesfushori, Roni Gashi e sulmuesi i krahut, Liridon Fetahaj.

Albin Berisha, ka vazhduar huazimin nga Ballkani edhe për pjesën pranverore.

‘Pritet që ditët në vijim të vijnë një qendër sulmues dhe një mbrojtës’, ka thënë kryetari Qemal Krasniqi, me rastin e prezantimit.

Liria nga 7 janari ka nis fazën e përgatitjeve për stinorin pranveror.

Nga fundi muajit, Liria udhëton më Durrës, në përgatitje dy javore.

Nga klubi me marrëveshje janë liruar:Diar Mustafa, Egzon Krasniqi, Blazho Igumanoviq, Ardian Hoti dhe Jetlir Berisha (i huazuar në Fc Prizreni).

Ndihnës të Naci Sensoyt, janë:Bedredin Gjinali, Blerim Zherka(trajner i portierëve) dhe Fatih Karahoda, trajner kondicional. /Telegrafi/