LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Kampionati ukrainas pezullohet, UEFA thërret mbledhje urgjente pasi finalja e Ligës së Kampionëve pritet të zhvendoset

Zyrtare: Kampionati ukrainas pezullohet, UEFA thërret mbledhje urgjente pasi finalja e Ligës së Kampionëve pritet të zhvendoset

Nuk do të ketë futboll në Ukrainë, pas pushtimit që Rusia i ka bërë këtij shteti.

Reklama

Federata e futbollit të Ukrainës ka njoftuar se kampionati kombëtar është pezulluar zyrtarisht.

Përveç elitës së futbollit ukrainas, është pezulluar i gjithë futbolli pasi nuk do të luhet as në kategoritë e tjera.

Por nga kjo luftë preket edhe futbolli evropian, pasi UEFA ka vendosur që ta mbajë një mbledhje.

Qyteti u pushtua nga forcat ruse, vjen reagimi zyrtar i gjigantit ukrainas Shakhtar Donetsk
Lexo po ashtu Qyteti u pushtua nga forcat ruse, vjen reagimi zyrtar i gjigantit ukrainas Shakhtar Donetsk

Arsyeja që shtëpia më e madhe e futbollit evropian ka thirrur mbledhje është finalja e sivjetmë e Ligës së Kampionëve që ishte e paraparë të mbahej në Saint Petersburg të Rusisë.

Duke parë situatën e tensionuar mes dy shteteve, UEFA pritet që t’ia marrë organizimin e finales rusëve dhe ta zhvendosë atë.

Për këtë arsyer presidenti i UEFA-s ka kërkuar një mbledhje urgjente të Komitetit Ekzekutiv, e cila do të mbahet nesër (e premte) në orën 10, me qëllim që të vlerësohet situata dhe të merren masat e nevojshme.

Një ndër vendimet që priten të merren është zhvendosja e finales së Ligës së Kampionëve nga Saint Petersburg në një vend tjetër, por nuk përjashtohen dhe masa ekstreme ndaj kombëtares së Rusisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Ndërkombëtare
Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Ndërkombëtare
La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga
Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Formula 1
Kalo në kategori