LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Interi konfirmon transferimin e Correas

Zyrtare: Interi konfirmon transferimin e Correas

Interi ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e sulmuesit Joaquin Correa nga Lazio.

Kampioni aktual i Serie A ka vazhduar me përforcime pasi dëshiron të mbroj titullin në Serie A dhe të konkurroj në Ligën e Kampionëve.


Pas transferimit të Hakan Calhanoglu, Denzel Dumfries dhe Edin Dzeko, Interi ka njoftuar edhe me transferimin e Correas nga Lazio.

Lazio konfirmon transferimin e Correas te Interi dhe zbulon shifrat e marrëveshjes
Lexo po ashtu Lazio konfirmon transferimin e Correas te Interi dhe zbulon shifrat e marrëveshjes

“FC Internazionale Milano njofton se Joaquin Correa është një lojtar i ri i Nerazzurrëve”.

“Sulmuesi argjentinas i lindur në 1994 arrin nga Lazio në një bazë të përkohshme me detyrimin për të transformuar huazimin në një transferim të përhershëm”.

“Correa ka nënshkruar një kontratë me klubin deri më 30 qershor 2025.  Mirë se vini Joaquin”, thuhet në njoftimin e Interit.

Shifrat e transferimit janë publikuar nga Lazio, ku thuhet se Interi do të paguajë 5 milionë euro për huazim dhe 25 milionë euro tjera për transferimin e përhershëm, teksa do ketë edhe 1 milion bonuse. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shkëlqeu me paraqitjet e tij, Real Madridi e shpërblen me kontratë të re veteranin e ekipit

Shkëlqeu me paraqitjet e tij, Real Madridi e shpërblen me kontratë të re veteranin e ekipit

La Liga
Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

La Liga
Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Bundesliga
Bellingham bëhet fitues i çmimit prestigjioz – atë nuk arritën ta fitojnë as Ronaldo as Messi

Bellingham bëhet fitues i çmimit prestigjioz – atë nuk arritën ta fitojnë as Ronaldo as Messi

Ndërkombëtare
Real Madridi nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Bayern Munichut, mësohen çmimet

Real Madridi nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Bayern Munichut, mësohen çmimet

Liga e Kampionëve
Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Ndërkombëtare
Kalo në kategori