Futbollisti brazilian, Dalbert është larguar nga Interi ku karrierën do ta vazhdojë te Cagliari.

Dalbert erdhi nga OGC Nice ku shkëlqeu në Francë dhe shihej si lojtarë me perspektivë që do të shkëlqente në Itali si mbrojtës i majtë.

Interi ka bërë të ditur që Dalbert është shitur tek Cagliari në formë huazimi me të drejtë blerje.

Të dy klubet pritet të bëjë edhe shit-blerje tjera, ku më së shumti flitet për mesfushorin Nahitan Nandez.

Zikatërlit janë duke larguar fillimisht disa lojtarë për të barazuar bilancet ekonomike në klub. /Telegrafi/