Feronikeli ka njoftuar se kanë transferuar portierin Ilir Avdyli.

Reklama

Prishtinasi ka luajtur në të kaluarën për Tiranën, Kamzën për Shkëndijën dhe së fundmi ishte pjesë e Kukësit në Shqipëri.

“Gjatë ditës së martë, një tjetër futbollist i është bashkuar FC Feronikelit, për të ndihmuar skuadrën drejt objektivave për sezonin 2020/21”.

✍ Nënshkruan, Ilir Avdyli!🏟 Mirë se vjen!

Publiée par KF Feronikeli sur Mardi 4 août 2020

“Bëhet fjalë për portierin, Ilir Avdyli, i cili është dakorduar me klubin, për të vazhduar karrierën e tij në ngjyrat gjelbërt e bardhë”.

“Avdyli ishte pjesë e skuadrës së Kukësit nga Shqipëria dhe më parë, ai kishte mbrojtur ngjyrat e KF Tiranës, KF Kamzës e po ashtu edhe Shkëndijës së Maqedonisë së Veriut”.

Reklama

“Kujtojmë se Avdyli ishte edhe pjesë e Kombëtares së Kosovës”.

“Ilir Avdyli është i lindur më 20 maj 1990 në Prishtinë dhe është i gjatë 1.89cm. Ai do të i bashkohet klubit në stërvitje më 10 gusht”, thuhet në njoftimin e Feronikelit. /Telegrafi/

Reklama