Feronikeli po vazhdon me kontratat e reja për futbollistët që ruajtën ngjyrat e klubit sezonin e shkuar.

Tashmë edhe zyrtarisht konfirmohet që edhe sulmuesi anësor, Mendurim Hoti, ka vazhduar kontratën me kampionët e Kosovës.

Hoti ka nënshkruar edhe për dy sezone tjera me klubin.

Mendurim Hoti gjatë një aksioni në ndeshjen Flamurtari – Feronikeli (Foto: Feronikeli /Facebook)

Sulmuesi anësor ka realizuar 10 gola këtë sezon në IPKO Superligën e Kosovës, duke kontribuar edhe me 5 asistime.

Ai ishte ndër më meritorët që Feronikeli u shpall kampion dhe fitoi Kupën e Kosvoës. /Telegrafi/