LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Godin nënshkruan me Cagliarin

Zyrtare: Godin nënshkruan me Cagliarin
(Foto: Twitter/Cagliari Calcio)

Cagliari ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar Diego Godinin nga klubi i Interit.

Reklama

Mbrojtësi 34 vjeçar ka nënshkruar kontratë trevjeçare me klubin e ri, kështu që do ta vazhdojë karrierën në Serie A.

“Klubi i Cagliarit ka kënaqësinë t’ju njoftojë për transferimin e Diego Godinit nga Interi”.

(Foto: Twitter/Cagliari Calcio)

“Mbrojtësi uruguaian ka nënshkruar marrëveshje, e cila e lidh me Rossoblu deri më 30 qershor 2023”, thuhet në njoftimin e Cagliarit.

Diego Godin nënshkroi për Interin në verën e kaluar nga Atletico Madridi, ndërsa largohet nga Nerazzurrët pas vetëm një sezoni. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Ligue 1
“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

Premier League
Kalo në kategori