LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Florian Kamberi rikthehet në kampionatin zviceran, nënshkruan me St Gallen

Zyrtare: Florian Kamberi rikthehet në kampionatin zviceran, nënshkruan me St Gallen

Ka marrë fund paqartësia rreth të ardhmes së sulmuesit shqiptar Florian Kamberi.

Pas një eksperience dy vjeçare në futbollin skocez me skuadrat si Hibernian dhe Rangers (i huazuar gjashtë muajt e fundit), Kamberi është rikthyer përsëri në Zvicër.


Është befasia më e këndshme e këtij edicioni në Zvicër, St Gallen që ka fituar garën për Kamberin.

25-vjeçari ka nënshkruar një kontratë tri vjeçare me St Gallen, por shuma e këtij transferimi nuk është bërë publike.

Kamberi te St Gallen do ta zëvendësojë sulmuesin kryesor Cederic Itten i cili ka kompletuar transferimin te gjiganti skocez Glasgow Rangers.

Për Kamberin ky është një rikthim në futbollin zviceran, pasi më parë ishte pjesë e Grasshopperit.

Reprezentuesi i Kombëtares së Shqipërisë ka një aventurë edhe në Bundesliga 2, kur për një vit kishte veshur fanellën e Karsluher.

Kujtojmë që Kamberi me skuadrën e tij të re St Gallen do të luajnë në grupet e Ligës së Evropës për edicionin e ardhshëm. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Liga e Kampionëve
FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

Liga e Parë
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

Bundesliga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

La Liga
Kalo në kategori