LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Florian Kamberi prezantohet te Rangers në krah të Steven Gerrard

Zyrtare: Florian Kamberi prezantohet te Rangers në krah të Steven Gerrard

Sulmuesi shqiptar, Florian Kamberi e ka mbyllur transferimin e tij te klubi i njohur skocez, Rangers.

Ai është paraqitur në krah të legjendës së futbollit, Steven Gerrard, që është trajner në këtë klub.

Kamberi është shfaqur i emocionuar për kalimin në klub në intervistën e tij të parë.

“Jam shumë i emocionuar. Që kur erdha në Skoci ka qenë një ëndërr për mua që të transferohem në Rangers dhe kjo ka ndodhur sot, kështu që unë jam një njeri shumë, shumë i lumtur”, ishin fjalët e tij të para.

Në anën tjetër edhe trajneri Steven Gerrard ka folur fjalë të mëdha për sulmuesin.

“Ne e kemi vëzhguar atë për ca kohë dhe e dimë se çfarë mund t’i sjellë grupit. Ai është një sulmues golashënues, tek i cili besojmë se do të jetë në gjendje të kontribuojë në një mënyrë pozitive në atë që duam të arrijmë këtë sezon”, ishin fjalët  e Gerrard.

Kamberi te Rangers do ta mbajë fanellën me numrin 23. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Xabi Alonso ka vendosur se cilën skuadër dëshiron ta drejtojë sezonin e ardhshëm

Xabi Alonso ka vendosur se cilën skuadër dëshiron ta drejtojë sezonin e ardhshëm

Bundesliga
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kalo në kategori