LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: FIFA dënon Calhanoglun me katër muaj mos-lojë

Zyrtare: FIFA dënon Calhanoglun me katër muaj mos-lojë
Reklama

Hakan Calhanoglu ka marr një dënim të rëndë nga FIFA.

Mesfushori turk nuk do të mund të ndihmoj skuadrën e tij, Bayer Leverkusen, për pjesën e mbetur të sezonit.


Calhanoglu: Më pëlqejnë United dhe Barcelona
Lexo po ashtu Calhanoglu: Më pëlqejnë United dhe Barcelona

Kjo pasi, FIFA e ka dënuar Calhanoglun me katër muaj mos-drejtë loje, duke ia humbur këtë sezon, transmeton Telegrafi.

Dënimi i turkut erdhi pas një gjyqi të humbur në CAS, pasi kishte nënshkruar kontratë me ekipin turk, Trabzonspor, dhe nuk iu kishte përmbajtur, pasi ishte i mitur. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Përfaqësueset
UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

Përfaqësueset
Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Përfaqësueset
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Buffon i paralajmëron të gjithë ata që e shikojnë Shqipërinë si autsajdere e 'grupit të vdekjes'

Buffon i paralajmëron të gjithë ata që e shikojnë Shqipërinë si autsajdere e 'grupit të vdekjes'

Kombëtarja e Shqipërisë
'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

Premier League
Kalo në kategori