LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Dortmundi shkarkon trajnerin Marco Rose

Zyrtare: Dortmundi shkarkon trajnerin Marco Rose

Klubi gjerman, Borussia Dortmundit ka shkarkuar nga detyra trajnerin e njohur Marco Rose.

Marco Rose është shkarkuar nga detyra e trajnerit të Borussia Dortmundit pasi kaloi vetëm një sezon pa trofe në krye të klubit nga Bundesliga.

Trajneri 45-vjeçar trashëgoi frenat e ekipit në Signal Iduna Park në verën e vitit 2021, pasi kishte shfaqur talentin e tij në Red Bull Salzburg dhe Borussia Monchengladbach.

Ai, sidoqoftë, e kishte të vështirë me Dortmundin dhe e përfundoi sezonin 2021/22 me tetë pikë larg kampionit Bayern Munich dhe pa asnjë trofe.

“BVB dhe trajneri Marco Rose i japin fund lidhjes së tyre”.

“Pas një analize intensive të sezonit të enjten, duke përfshirë Rose, Watzke, Zorc, Kehl dhe Sammer, klubi ka vendosur të ecë përpara dhe i uron Marco Rose fat më të mirë në mundësinë e tij të radhës”, thuhet në njoftimin e Dortmundit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

La Liga
Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Premier League
Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Premier League

"Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

La Liga
Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

La Liga
Kalo në kategori