LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Dacia Sandero Stepway vetura më e shitur në Kosovë

Zyrtare: Dacia Sandero Stepway vetura më e shitur në Kosovë

Në vitin që sapo e lam pas, Dacia Sandero Stepway arriti një sukses të jashtëzakonshëm duke u bërë vetura më e shitur në Kosovë, me 242 njësi. Kjo është bërë e ditur nga raportimet e Qendrës së Automjeteve të Kosovës.

Përfaqësuesi zyrtar në vendin tonë, Auto Mita, ka luajtur një rol kyç në këtë triumf.

Ky model ka fituar zemrat e shumë blerësve në Kosovë për shkak të stilit të tij të modernizuar dhe dizajnit të jashtëm tërheqës. 

View this post on Instagram

A post shared by Auto Mita (@auto.mita)

Përveç kësaj, cilësia e përgjithshme dhe teknologjitë e fundit kanë bërë Dacia Sandero Stepway një zgjedhje të preferuar. 

Pra, nëse jeni duke kërkuar për një makinë që ofron prakticitet, përballueshmëri dhe një prekje aventure, mos kërkoni më larg se Dacia Sandero Stepway.  

Dhe kur të jeni gati për të marrë timonin, vizitoni shitësin tuaj më të afërt të Auto Mita dhe zbuloni vetë kampionin e rrugëve të Kosovës. 

View this post on Instagram

A post shared by Auto Mita (@auto.mita)

Për më shumë informacione kontaktoni në:  

Facebook: Auto Mita  

Në trend Ekonomi

Më shumë
Hyn në fuqi vendimi i Ministrisë së Infrastrukturës, deri më 31 korrik ndalohet qarkullimi i automjeteve mbi 7.5 ton

Hyn në fuqi vendimi i Ministrisë së Infrastrukturës, deri më 31 korrik ndalohet qarkullimi i automjeteve mbi 7.5 ton

Ekonomi
Dhjetra biznese “injorojnë” vendimin për kufizim të orarit të punës, gjobiten nga inspektorati

Dhjetra biznese “injorojnë” vendimin për kufizim të orarit të punës, gjobiten nga inspektorati

Ekonomi
Bien ​çmimet e naftës, shkak rritja e dollarit amerikan

Bien ​çmimet e naftës, shkak rritja e dollarit amerikan

Botë
Ndikimi i regjistrimit të popullsisë, GAP: 20 komuna do t’i humbin miliona grante qeveritare

Ndikimi i regjistrimit të popullsisë, GAP: 20 komuna do t’i humbin miliona grante qeveritare

Ekonomi
Fitore e trent - shpallet fituesi i BMW X7 nga ‘Lojë e trent’ me Go+!

Fitore e trent - shpallet fituesi i BMW X7 nga ‘Lojë e trent’ me Go+!

GO+
Edhe një finale sonte - u lansua aplikacioni më i ri për shitblerjen e veturave, VETURA SCOUT!

Edhe një finale sonte - u lansua aplikacioni më i ri për shitblerjen e veturave, VETURA SCOUT!

Vetura Scout
Kalo në kategori