Emerson Palmieri ka përfunduar zyrtarisht transferimin e tij si huazim nga Chelsea te Olympique Lyon.

Reprezentuesi italian ishte pjesë e skuadrës që fitoi EURO 2020 këtë verë dhe po kërkonte më shumë minuta loje.

Ai kishte qenë pranë Napolit , ndërsa ishte përmendur edhe një rikthim te Roma.

Por sot zyrtarisht ai është bashkuar me Lyonin si huazim për një sezon.

Chelsea e ka huazuar pa mundësi blerje për Lyonin.

Chelsea ia kishte zgjatur kontratën italo-brazilainit deri në qershor 2023. /Telegrafi/