LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Bryan Reynolds nënshkruan për Romën

Zyrtare: Bryan Reynolds nënshkruan për Romën
(Foto: Instagram/bryanreynoldsjr)

Bryan Reynolds është zyrtarizuar si lojtar i Romës duke u transferuar nga FC Dallas.

Reklama

Lega Serie A ka konfirmuar se Giallorossët e kanë regjistruar mbrojtësin e majtë amerikan.

19-vjeçari, i cili është lidhur edhe me Beneventon dhe Juventusin thuhet të ketë nënshkruar kontratë afatgjate me klubin italian dhe jo huazim.

Gjithmonë sipas njoftimeve të mediave italiane, Roma ka paguar 7.5 milionë euro për shërbimet e tij.

Përfundon afati i transferimeve të janarit - këto janë të gjitha lëvizjet në ditën e fundit
Lexo po ashtu Përfundon afati i transferimeve të janarit - këto janë të gjitha lëvizjet në ditën e fundit

Reynolds është lojtari i tetë amerikan që është transferuar në Itali, por vetëm pesë prej tyre kanë arritur që të debutojnë në Serie A. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare

"Ju e dini ndikimin që ata kanë" - ish-gjyqtari tregon se çfarë i bëri Real Madridi pasi e ndëshkoi me karton të kuq Cristiano Ronaldon

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

La Liga
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Kalo në kategori