Barcelona ka konfirmuar se ka transferuar zyrtarisht Miralem Pjanicin nga Juventusi.

Klubi katalunas ka bërë të ditur se ata do të paguajnë 60 milionë euro dhe pesë milionë tjera bonuse për marrëveshjen.

Mesfushori boshnjak ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me një klauzolë largimi prej 400 milionë eurosh.

Barcelona bëri të ditur po ashtu se Pjanic do të qëndrojë te Juventusi deri ën fund të këtij edicioni.

Blaugranasit e ofruar Arthur Melon në shkëmbim të shërbimeve të lojtarit, mirëpo do të përfitojnë edhe dhjetë milionë euro të tjera. /Telegrafi/