U mendua se lëndimi nuk do të ishte edhe aq serioz.

Mirëpo doli krejtësisht e kundërta dhe se si shkaku i dëmtimit, Gareth Bale do të qëndrojë për kohë të gjatë jashtë fushave të blerta.

Këtu mund t'i lexoni të gjitha lajmet rreth Gareth Bale Këtu mund t'i lexoni të gjitha lajmet rreth Gareth Bale

“Bale ka nevojë për operacion në nyjën e këmbës dhe do të jetë jashtë fushave për 4 muaj”, njofton përmes një komunikate zyrtare klubi i Real Madridit.

Ndryshe, Balet do të humbas edhe dy ndeshje të rëndësishme në kuadër të La Ligas dhe Ligës së Kamionëve, përkatësisht ‘el Classicon’ ndaj Barcelonës dhe Borussia Dortmundit. /Telegrafi/