LAJMI I FUNDIT:

Zymer Bytyqi tregon si është të punosh me Ralf Rangnick dhe çfarë plani të veçantë kishte RB Salzburg për të

Zymer Bytyqi tregon si është të punosh me Ralf Rangnick dhe çfarë plani të veçantë kishte RB Salzburg për të

Sulmuesi kosovar Zymer Bytyqi ka qenë mysafiri i radhës në Podcastin e Telegrafi Sport.

Reprezentuesi i Kosovës ka folur për shumë tema rreth karrierës së tij, derisa në moshën 15 vjeçare ai ishte pjesë e gjigantit austriak RB Salzburg.

“Rangninck ka qenë si drejtor në atë kohë, por gjithmonë drejtorët u përziheshin se qysh të luaj ekipi. Plani ka qenë gjithmonë që të luhet ‘gegenpressing'”, tha Bytyqi.


“Ai për disiplinë është shumë lart. Ai ka planet specifike. Për shembull kur më kanë transferuar mua e kanë transferuar edhe Valonin (Berishën) dhe në aeroplan i bëshin planet së bashku me Christoph Freund që është pjesë e Bayernit tani”.

“Plani ishte që unë të qëndroja katër vite në Salzburg dhe pastaj të transferohesha në RB Leipzig që ishin në atë kohë në Bundesliga 3”.

“Ajo ishte më interesantja që gjitha planet e tyre kanë ndodhur dhe si Salzburg edhe Leipzig janë bërë top klube dhe kjo falë Ralf Rangnick”, deklaroi ndër të tjera Bytyqi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

La Liga
Broja protagonist në SHBA, asistoi për ta shpëtuar Chelsean nga humbja

Broja protagonist në SHBA, asistoi për ta shpëtuar Chelsean nga humbja

Premier League
Nuk mjaftojnë Hojlund dhe Zirkzee, Ten Hag kërkon transferimin e një tjetër sulmuesi

Nuk mjaftojnë Hojlund dhe Zirkzee, Ten Hag kërkon transferimin e një tjetër sulmuesi

Premier League
Kalo në kategori