Sulmuesi i LA Galaxy, Zlatan Ibrahimovic nuk kishte kohë për një gazetar që donte të dinte mendimin e tij për transferimin e fundit të Daniele De Rossit te Boca Juniors.

37-vjeçari ishte duke firmosur autografe për tifozët pas humbjes 4-3 të klubit ndaj Seattle Sounders kur u ndërpre nga gazetari.

Pagat e lojtarëve më të paguar të secilës skuadër në MLS - Nga Ibrahimovic te Vela, Schweinsteiger dhe Rooney Pagat e lojtarëve më të paguar të secilës skuadër në MLS - Nga Ibrahimovic te Vela, Schweinsteiger dhe Rooney

“Zlatan, a mund të të pyes diçka?. Më thirrën nga Argjentina, nga programi Boca de Seleccion. Tani, De Rossi…”, ka thënë fillimisht reporteri.

Suedezi më pas u përgjigj ashpër, duke thënë: “A dëshiron një fotografi apo jo?” para se të ik me zemërim.

Ishte një veprim i pakuptimtë nga ish-sulmuesi i Manchester Unitedit, i cili qartë nuk ishte në gjendje të përgjigjej në pyetjet për De Rossin, me të cilin luajti kundër për klubin dhe vendin.

Pamjet kanë marrë një përgjigje të përzier nga fansat. Disa kanë kritikuar veprimet e tij, ndërsa të tjerë e kanë mbështetur.

Neymar kryeson listën e 15 lojtarëve më të kushtueshëm me të gjitha transferimet që kanë pasur, pas tij vijnë yje si Ronaldo, Ibrahimovic dhe Anelka Neymar kryeson listën e 15 lojtarëve më të kushtueshëm me të gjitha transferimet që kanë pasur, pas tij vijnë yje si Ronaldo, Ibrahimovic dhe Anelka

Sigurisht, kjo nuk është hera e parë që Ibrahimovic reagon kështu ndaj një reporteri muajt e fundit.

37-vjeçari, u pyet në korrik nëse e konsideron veten lojtarin më të mirë në Major League Soccer duke e krahasuar me Carlos Velan, ndërsa reagimi i tij ishte negativ. /Telegrafi/