Oleksandr Zinchenko kishte një përplasje me ish-bashkëlojtarët e tij te Manchester City, i zemëruar pasi Arsenali u eliminua nga FA Cup.

Mbrojtësi ukrainas u kthye në Etihad për t’u përballur me ish-skuadrën e tij të premten mbrëma. Zinchenko fillimisht u pushua për ndeshjen e kupës, por u fut në lojë në një përpjekje për të nxjerr një rezultat pozitiv në pjesën e dytë.

Fatkeqësisht për Zinchenkon, ai u mposht nga ish-kolegët e tij pasi Arsenali u eliminua nga gara pas një disfate 1-0. Dhe 26-vjeçari u shfaq i tërbuar teksa kamerat e kapën duke u përplasur me yjet e Cityt pas fishkëllimës së fundit.

Si dështoi Arsenali ndaj taktikave të thjeshta të Cityt në eliminimin nga FA Cup Si dështoi Arsenali ndaj taktikave të thjeshta të Cityt në eliminimin nga FA Cup
Reklama

Zinchenko u shfaq i mërzitur teksa shkëmbente fjalë me Ilkay Gundogan. Duke shikuar ukrainasin në sy, Gundogan qeshte dhe ishte në humor të mirë, ndërsa Jack Grealish tentonte ta qetësonte Zinchenkon.

Reklama

Kamerat u fokusuan plotësisht tek ai edhe më tej, ndërsa nervoza e tij nuk kalonte, përpara se të duhej të ndalohej nga ish-shoku i skuadrës Joao Cancelo. Ruben Dias u pa gjithashtu duke qeshur ndërsa mbrojtësi i majtë u qetësua. /Telegrafi/