Zinedine Zidane ishte i pakënaqur me barazimin në Butarque kundër Leganesit me rezultat 1:1.

Por, francezi dëshironte të mbronte paraqitjen e lojtarëve të tij, megjithëse i vjen keq që ekipi vazhdon të garojë pa pasur ndonjë gjë për të fituar deri në fund të sezonit.

“Pjesa e parë nuk më pëlqeu, por e dyta ishte shumë më mirë. Nuk luajtëm mirë dhe nuk kemi pse të themi tjetër. Ne mund të bëjmë shumë më mirë, të sigurt”.

Karim Benzema dhe Luka Modric (Foto by Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

“Ne tashmë e dimë se ne nuk luajmë aspak mirë gjatë këtij viti. Ne bëmë një stërvitje të mirë javë, por nuk ka qenë një natë e madhe. Tani kemi gjashtë ndeshje dhe ne duhet të përpiqemi të bëjmë më të mirën në ndeshjen e ardhshme”.

“Ajo që duhet të bëjmë është të përpiqemi, duhet të luajmë më mirë me lojtarët që kemi, pavarësisht se kaluam një sezon të keq. Ne duhet të japim më shumë, skuadra do të jetë konkurruese përsëri sezonin e ardhshëm”, pohoi strategu.

Reali merr vetëm një barazim kundër Leganesit Reali merr vetëm një barazim kundër Leganesit

Pas kësaj, Reali zë pozitën e tretë të renditjes tabelore me 63 pikë ndërsa Leganes ngjitët në vendin e 11 me 41 pikë. /Telegrafi/