Trajneri i Tottenham Hotspur, Jose Mourinho ka bërë një zëvendësim perfekt në ndeshjen ndaj Manchester Cityt.

Portugali i njohur si ‘Special One’ është treguar me të vërtetë i ‘vecantë’ dhe trajner i madh në ndeshjen ndaj Cityt të Pep Guardiolas.

Mourinho ka bërë një zëvendësim perfekt, të cilit iu panë rezultatet pa iu mbushur mirë një minutë loje.

Ai inkuadroi në lojë argjentinasin Giovani Lo Celos në vend të Tanguy Ndombele në minutën e 65-të.

Të gjithë u çuditen me zgjedhjen e portugezit, pasi Ndombele po luante mirë, por Mourinho heshti të gjithë.

Lo Celso u tregua vendimtar duke arritur të shënojë për 2-0 pas vetëm 35 sekondave lojë.

Argjentinasi shënoi pas asistimit të Harry Kane. /Telegrafi/