LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Kylian Mbappe do të largohet nga Paris Saint Germain gjatë afatit kalimtar të verës, pasi kontrata e tij me parisienët skadon më 30 qershor.

Ylli francez është pjesë e kryeqytetasve francezë që nga vera e vitit 2017 kur iu bashkua nga Monaco për një shumë prej 180 milionë eurove.


E pas largimit të Mbappes, PSG ka vendosur që fytyra e ardhshme e klubit apo lojtari që klubi do të identifikohet në të ardhmen të jetë Xavi Simons.

Mesfushori ofensivë holandez aktualisht është i huazuar te RB Leipzig dhe po shkëlqen me fanellën e klubit gjerman, derisa në verë do të rikthehet në Parc de Princes.

Mbappe regjistron markat e tij: Emrin me iniciale, festën e golit, por edhe dy fjali
Lexo po ashtu Mbappe regjistron markat e tij: Emrin me iniciale, festën e golit, por edhe dy fjali

Pas një udhëtimi intrigues nga akademia e famshme e Barcelonës, La Masia në PSV Eindhoven dhe tani RB Leipzig, lojtari holandez ka lulëzuar, duke shfaqur potencialin e tij të jashtëzakonshëm dhe duke nxitur emocione mes tifozëve të PSG-së për rikthimin e tij në verë.

Simons e filloi karrierën në akademinë e famshme të Barcelonës, La Masia, ku ai u përshëndet si një nga perspektivat më të ndritura të brezit të tij.

Pavarësisht se nuk luajti asnjëherë për ekipin e parë, reputacioni i tij i parapriu, me aftësinë, vizionin dhe dhuntinë e tij duke krahasuar me figura ikonike si Andres Iniesta dhe Lionel Messi.

Megjithatë, Simons zgjodhi të largohej nga Katalonia për në PSG në kërkim të mundësive më të mëdha, duke nënshkruar një marrëveshje fitimprurëse me gjigantët francezë.

20-vjeçari tani është i huazuar te Leipzig, ku në 31 ndeshje zyrtare ka shënuar tetë gola dhe ka asistuar në nëntë të tjerë duke ngritur vlerën e tij në 70 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Ligat tjera
“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Serie A
Kalo në kategori