LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet lista me lojtarët që kanë arritur shpejtësinë më të madhe deri tani në Euro 2020 – Spinazzola sikurse ‘raketë’

Zbulohet lista me lojtarët që kanë arritur shpejtësinë më të madhe deri tani në Euro 2020 – Spinazzola sikurse ‘raketë’

Mbrojtësi i Italisë, Leonardo Spinazzola është lojtari që ka arritur shpejtësinë më të madhe deri më tani në Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Kampionati Evropian ka sjell shumë gjëra interesante deri më tani, ndërsa faqja zyrtare e Euro 2020 është përkujdesur të na njoftoj me lojtarët më të shpejtë deri më tani.


Lojtari që ka arritur shpejtësinë më të madhe deri më tani në Euro 2020 është mbrojtësi italian, Leonadro Spinazzola.

Shpejtësia e Spinazzolas ka arritur në 33.8 kilometra në orë, duke lënë pas vete shumë emra të njohur të lojtarëve të shpejtë, përcjell Telegrafi.

Pas tij vjen ylli i Manchester Unitedit, Daniel James, i cili ka vrapuar me një shpejtësi prej 33.5 km/h, ndërsa i treti anglezi Raheem Sterling me 33.1 km/h.

Në vendin e katërt renditet zvicerani Breel Embolo me shpejtësi prej 32.8 km/h, ndërsa Giovanni Di Lorenzo ka arritur shpejtësi prej 32.6 kilometra në orë.

Në Kampionatin Evropian ka edhe lojtar tjerë që shquhen për shpejtësi si Gareth Bale dhe Cristiano Ronaldo, por deri më tani ende nuk kanë lëshuar ndonjë ‘sprint’ që vlen të përmendet. /Telegrafi/

Luani dhe fitoni shpërblime këtu >

Më shumë lajme nga kampionati Euro 2020 >

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Serie A
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset

"Të gjithë shqiptarët duan të jenë në Gjermani" - Duka flet për mediat italiane rreth Euro 2024 dhe investimeve të mëdha në Shqipëri

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Kalo në kategori