LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet arsyeja se pse Milani nuk nënshkroi me Douglas Costan në janar

Zbulohet arsyeja se pse Milani nuk nënshkroi me Douglas Costan në janar

Fabrizio Romano ka zbuluar se pse Milani nuk e mori Douglas Costas në janar, duke konfirmuar se e ardhmja e sulmuesit të krahut në Bayern Munchen është e pasigurt.

Douglas Costa u kthye në Bayern me një marrëveshje huazimi me Juventusin verën e kaluar. Ai ka shënuar një gol dhe ka tre asistime në 20 paraqitje në të gjitha garat deri më tani këtë sezon.

Milan ishte lidhur me sigurimin e shërbimeve të brazilianit në afatin kalimtar të janarit dhe gazetari i njohur për i transferime Fabrizio Romano shpjegon pse Rossonerët nuk arritën të finalizojnë marrëveshjen.

Douglas Costa ka luajtur vetëm 660 minuta deri më tani në edicionin 2020-21, por Milani ishte i vetëdijshëm se Bayern Munich dhe Juventus nuk do ta linin atë të largohej nga klubi i tij aktual në afati kalimtar dimërore.

Reklama

Rossonerët ishin dhe janë të interesuar të nënshkruajnë me 30-vjeçarin, por ata vendosën t’u besojnë lojtarëve që janë aktualisht në ekip.

Juventus dhe Bayern Munich diskutuan të ardhmen e Douglas Costa në janar dhe nuk ka ende asnjë vendim.

E ardhmja e brazilianit në Bayern mbetet në dyshim me bavarezët të cilët nuk kanë mundësi të ta blejnë lojtarin.

Nëse gjigantët e Bundesligës duan që ai të qëndrojë në klub, ata duhet të arrijnë një marrëveshje të re me Zonjën e Vjetër në fund të sezonit. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore