Manchester City është duke u akuzuar për mashtrime financiare dhe thyerje të rregullave të ‘Fair Play Financiar’.

‘Qytetarët’ janë një nga klubet që paguajnë më së shumti në botën e futbollit.

Marca ka zbuluar dhjetë lojtarët më të paguar të Manchester City, ku nuk mungojnë disa yje e skuadrës.

Rivalët njëzëri e duan ndëshkimin e Manchester Cityt – pas 100 shkeljeve të FFP Rivalët njëzëri e duan ndëshkimin e Manchester Cityt – pas 100 shkeljeve të FFP

Në krye të listës është trajneri Pep Guardiola me një pagë prej 24 milionë euro.

Lojtari më i paguar është Erling Haaland me një pagë prej 23.3 milionë euro në vit. Pas tij vijnë emra si John Stones, Jack Grealish, Erling Haaland dhe Kevin De Bruyne.

Më poshtë janë dhjetë lojtarët më të paguar.

Reklama

Bernardo Silva: 8.7 milionë euro

Kalvin Phillips: : 8.7 milionë euro

Ruben Dias: 10 milionë euro

Manuel Akanji: 10.5 milionë euro

Reklama

Rodri:  12.8 milionë euro

Phil Foden:  13.1 milionë euro

John Stones:  14.5 milionë euro

Jack Grealish:  17.5 milionë euro

Erling Haaland: 21.8 milionë euro

Kevin De Bruyne: 23.3 milionë euro

Pep Guardiola: 24 milionë euro

/Telegrafi/