LAJMI I FUNDIT:

“Zakonisht nuk mbani trofe në duar”, bëhet viral thumbimi i madh i Henryt ndaj tifozëve të Tottenhamit në ceremoninë e FIFA-s

“Zakonisht nuk mbani trofe në duar”, bëhet viral thumbimi i madh i Henryt ndaj tifozëve të Tottenhamit në ceremoninë e FIFA-s

Thierry Henry nuk mund të rezistonte që të mos lëshonte një thumbim të madh ndaj tifozëve të rivalit lokal të Arsenalit, Tottenahm Hotspurs, teksa mbante në duar çmimin e fituar nga Lionel Messi në ceremoninë e “FIFA The Best”.

46-vjeçari, i cili shënoi 228 gola në 377 ndeshje për Topçinjtë, pranoi çmimin e Messit për lojtarin më të mirë të FIFA-s në emër të argjentinasit pasi mposhti Erling Haaland dhe Kylian Mbappe në këtë garë.

Një përzierje e kapitenëve të ekipeve kombëtare, gazetarëve, trajnerëve dhe tifozëve votuan përmes faqes së internetit të FIFA-s për të zgjedhur lojtarin më të jashtëzakonshëm midis 19 dhjetorit 2022 dhe 20 gushtit 2023.

Zbulohen të gjitha votat nga kapitenët dhe përzgjedhësit në çmimet “The Best 2023” për lojtarin më të mirë
Lexo po ashtu Zbulohen të gjitha votat nga kapitenët dhe përzgjedhësit në çmimet “The Best 2023” për lojtarin më të mirë

Messi, i cili fitoi titullin e Ligue 1 me Paris Saint-Germain gjatë asaj kohe, fitoi votën nga tifozët dhe kapitenët e ekipeve kombëtare, ndërsa Erling Haaland u zgjodh nga gazetarët dhe trajnerët.

Pasi u njoftua se Messi do të shtonte një çmim tjetër në kabinetin e tij të trofeut tashmë të rrëmbyer, ish-shoku i skuadrës së Barcelonës, Thierry Henry, doli në skenë për të marrë çmimin.

Legjenda franceze shfrytëzoi rastin për të thumbuar tifozët e Tottenhamit, pasi në skenë me të ishte njëra nga udhëheqëset e ceremonisë, Reshmin Choëdhury, e cila njihet si fanse e Spurs.

Marca ironizon me çmimin “The Best” të fituar nga Messi
Lexo po ashtu Marca ironizon me çmimin “The Best” të fituar nga Messi

“Ju jeni një tifoze e Spurs dhe zakonisht nuk keni në dorë një trofe, kështu që unë do ta marr këtë”, deklaroi Henry pasi mori çmimin The Best.

Shakaja e Henryt u prit me të qeshura nga të pranishmit dhe momenti shpejt u bë viral në rrjetet sociale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Përfaqësueset
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Përfaqësueset
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori